Artikelen

‘Jubelton’ mogelijk per 1 januari 2023 verlaagd naar € 27.000

Publicatiedatum: 4 maart 2022

De schenkingsvrijstelling eigen woning, ook wel bekend als de ‘jubelton’, wordt mogelijk per 1 januari 2023 al verlaagd. Dat heeft Staatssecretaris Marnix van Rij (fiscaliteit) laten weten op 1 maart. Het kabinet gaat deze mogelijkheid bekijken naar aanleiding van eerdere kritiek op het plan de jubelton pas per 2024 af te schaffen. Eerder afschaffen is niet mogelijk gezien de nodige structuuraanpassing in de systemen van de Belastingdienst.

Een verlaging van de vrijstelling van € 106.671 (2022) naar € 1 is uitvoeringstechnisch mogelijk en zou het meest vergelijkbaar zijn met een afschaffing, maar is volgens de staatssecretaris niet logisch. Het is voor ouders namelijk nog steeds mogelijk een eenmalig verhoogde schenking aan een kind te doen van € 27.231, zonder dat daar een specifiek bestedingsdoel aan is verbonden. Het eerder verlagen van de vrijstelling voor de eigen woning naar € 1 zou de begrijpelijkheid voor de burger niet ten goede komen, aldus de staatssecretaris. Het ligt daarom voor de hand om het bedrag van de eenmalige verhoogde vrijstelling tussen ouders en kinderen van € 27.231 vanaf 2023 te gaan hanteren als minimale ondergrens voor de schenkingsvrijstelling eigen woning. Hiermee wordt de jubelton in feite alsnog eerder afgeschaft. Na het krokusreces zal het kabinet de Tweede Kamer hierover inlichten.

Vanzelfsprekend houden wij de verdere voortgang nauwgezet in de gaten en uiteraard zullen wij u informeren over eventuele nieuwe ontwikkelingen.

Meer weten?

Bent u benieuwd of Zantboer & Partners iets voor u kan betekenen of heeft u vragen over dit artikel? Praat eens met Pieter Dekkers. Dat kan telefonisch, bij ons op kantoor in Rotterdam of Breda, of op een locatie van uw keuze. We maken graag kennis!

Pieter Dekkers MSc

Belastingadviseur

Pieter is in 2022 gestart bij Zantboer & Partners. In 2013 is hij afgestudeerd in fiscale economie aan de Universiteit van Tilburg. Daarna heeft hij ervaring opgedaan in de fiscale adviespraktijk voor met name familiebedrijven en hun aandeelhouders. Pieter is van huis uit vertrouwd met de vraagstukken waar een familiebedrijf mee te maken krijgt. Pieter is proactief en gaat altijd met veel enthousiasme op zoek naar de oplossing die het beste aansluit bij de wensen van de cliënt.

Contactformulier

  •  *
  •  *
  •  *
  •  *
  •  *